27° Az bulutlu

BAŞKAN GÜDER, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE “BUĞDAY TANESİ” FİLMİNİ İZLEDİ

Genel - 15/12/2022 6:55 pm A A

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, KYK Yurtlarında kalan üniversite öğrencileriyle birlikte engelli bir birey olan AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayat hikayesini konu alarak beyaz perdeye aktarılan ve gişe rekorları kıran “Buğday Tanesi” sinema filmini izledi.
Sosyal ve kültürel etkinliklerine hız kesmeden devam eden Battalgazi Belediyesi, özel bir etkinliğe daha imza attı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından KYK Yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin sınav öncesi moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla sinema etkinliği düzenlendi. Yoğun katılımım gerçekleştiği etkinliğe katılan öğrencilere, engelli bir birey olan AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayata tutunma mücadelesinin anlatıldığı “Buğday Tanesi” sinema filmi izlettirildi. Henüz bebekken buğday tarlasında çıkan yangında vücudunun büyük bölümü yanan Milletvekili Bayram’ın hayatının beyaz perdeye taşındığı filmi ilgiyle takip eden üniversite öğrencileri, sinema etkinliğinin tadını arkadaşlarıyla birlikte doyasıya çıkardı. Filme hayran kalan öğrenciler, düzenlenen bu anlamlı etkinlik için Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini iletti.
BAŞKAN GÜDER DUYGUSAL ANLAR YAŞADI
Her platformda gençlerin ve öğrencilerin yanında olan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, üniversite öğrencileriyle birlikte sinema filmini izledi. Sinema filmi öncesi üniversite öğrencileriyle yakından ilgilenen Başkan Güder, filmi izlerken duygusal anlar yaşayarak yer yer gözyaşlarına hakim olamadı. Film sonrası öğrencilere herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını da soran Başkan Güder, bu tür etkinliklerin Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de artarak devam edeceğini belirtti.
BAŞKAN GÜDER: “MİLYONLARIN SESİ MİLYONLARIN HİKAYESİ”
Bu özel filmin bireylere rol model olacağının altını çizen Başkan Güder, “Hayatımda izlediğim en anlamlı filmlerden bir tanesiydi. Milyonların sesi milyonların hikayesi, hayatta nelerin yapılabileceğinin en büyük göstergesidir. Üniversite öğrencilerimizle birlikte duygusal, mücadele ruhunu veren, yüzde yüz orijinal bir film izledik. İzleyen birçok insan kendinden bir şeyler bulabiliyor. Yaklaşık 10 milyon özel gereksinimli bireyimizin yaşadığı Türkiye’de son 20 yılda hakikaten kardeşlerimiz için Cumhurbaşkanımızın önderliğinde büyük işler yapıldı, yapılmaya da devam ediliyor. Filmin sonucunda bir engelli kardeşimin hayata bağlanmasını sağlarsak, o mücadeleyi vermişsek ne mutlu bize, film amacına ulaşmıştır. Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve toplumda yer edinmelerini sağlamak için Battalgazi’de çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz” dedi.

Genel - 6:55 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.