15° Açık

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN 29 EKİM’E ÖZEL CUMHURİYET KUPASI TURNUVASI

Genel - 30/10/2022 3:46 pm A A

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Battalgazi Belediyesi tarafından “Cumhuriyet Kupası 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası” düzenlendi. 18 takım ve 100’ü aşkın sporcunun ücretsiz olarak katıldığı Cumhuriyet Kupası’nda dereceye giren ilk 3 takım büyük ödülün sahibi oldu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hayata geçirdiği gençlik yatırımları ve düzenlediği etkinliklerle her daim onların yanında olan Battalgazi Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında anlamlı bir turnuvaya imza atıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle “Cumhuriyet Kupası 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası”nın startı Battalgazi’de verildi. Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin spor sahasında düzenlenen turnuvaya toplam 18 takım ve 100’ü aşkın sporcu katılım sağladı. Turnuvaya katılan erkek ve bayan sporcuları tek tek tebrik eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Binbir emek ve fedakarlıkla kazanılan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin 99’uncu yıldönümünü kutladı.


BİRBİRİNDEN HEYECANLI MAÇLAR OYNANDI
Birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan Cumhuriyet Kupası Turnuvasında takımlar, büyük ödüle uzanmak için kıyasıya bir mücadele örneği ortaya koydu. İki gün süren ve nefes kesen maçların oynandığı turnuvada birinci olmayı başaran takımlar 1.500 lira para ödülünün sahibi olurken, ikinci olmayı başaran takımlar 1.000 TL ve üçüncü olmayı başaran takımlar ise 500 TL para ödülü ile ödüllendirildi.
CUMHURİYET KUPASININ SAHİPLERİ BELLİ OLDU
Erkekler kategorisinde başarılı bir grafik ortaya koyarak finale kalan Malatya Basketbol A takımı, finaldeki rakibi Malatya Sportif Takımını 9-3 mağlup ederek birinci olmayı başardı. Cumhuriyet Kupası’nın ve büyük ödülün sahibi olan Malatya Basketbol A takımına kupasıyla ödülünü Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder takdim etti. Finalde rakibine mağlup olan Malatya Sportif takımı ikinci olurken, Koçbaşı takımı ise üçüncü olmayı başardı. Bayanlar kategorisinde ise Konak Olimpiyat takımı birinci olurken, Potanın Perileri takımı ikinci ve Potanın Sultanları takımı ise üçüncü olmayı başardı.
BAŞKAN GÜDER: “GENÇLERİMİZİN EMRİNE AMADEYİZ”
Turnuvanın ödül töreninde konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Özellikle son zamanlarda spor denildiği zaman Türkiye, Dünya kamuoyunda Türkiye denilince de spor akla geliyor. Spora gönül veren geleceğimizin teminatı aydınlık gençlerimizi sevgi ve saygı ile selamlıyor, hepinizi tebrik ediyorum. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve hepinizi bayramını canı gönülden kutluyorum. İnsana değer ver ki devlet yaşasın sözü ile hareket ediyoruz. İnsanında merkezinde siz değerli gençlerimiz var, gençlerimizi kendilerini geliştirirken ailelerini anne ve babalarını da mutlu etmektedirler. İlçemizdeki gençlerimizi mutlu etmek için bizlerde gençlik yatırımlarımız kapsamında Gençlik Merkezlerimizi, Basketbol ve futbol sahalarımızı, tenis kortlarımızı, voleybol sahaları, kütüphanelerimizi ve birçok tesisimizi açarak sizlerin istifadesine sunduk, sunmaya da devam ediyoruz. Gençlerimizi seviyoruz, geleceğe emin adımlarla yürüyebilen bir gençlik yetiştirebilmek için yoğun bir şekilde çabalıyoruz. Ödül bahane tek amacımız; sizleri geleceğe hazırlamaktır. Bu noktada büyük desteklerini gördüğümüz Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Bakan Yardımcımız İhsan Selim Baydaş’a, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Evlatlarımıza başarılar diliyorum. Siz yeter ki bizden tesis isteyin, bizler sizin emrinize amadeyiz” dedi.

Genel - 3:46 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.