14° Açık

Kültür ve Turizm Bakanı’ndan 6 Şubat Depremlerinin Yıl Dönümünde İlimize Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u, Vali Ersin Yazıcı Malatya Erhaç Havalimanında karşıladı.
Dünya - 13/02/2024 3:51 pm A A

Kültür ve Turizm Bakanı’ndan 6 Şubat Depremlerinin Yıl Dönümünde İlimize Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u, Vali Ersin Yazıcı Malatya Erhaç Havalimanında karşıladı.

6 Şubat depremlerinin 1.yıl dönümünde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Vali Ersin Yazıcı, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler.

Kabir ziyaretinin ardından Valilik binasında Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra  Ak Parti Malatya Milletvekilleri, İnanç Siraç Kara Ölmez Toprak, Abdurrahman Babacan, Vali Yardımcıları Mehmet Öz, Kenan Eskin, Reşit Özer Özdemir, Bilal Basrı, Abdulselam Bıçak, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın, Stk temsilcileri tarafından karşılandı.

Bakan Ersoy, Valilik makamında bir süre Vali Ersin Yazıcı ile ilimizin genel durumuna yönelik yürütülen çalışmalar hakkında görüştü. Görüşmelerin ardından Bakan Ersoy, Vali Ersin Yazıcı ile birlikte Battalgazi ilçesi /Taştepe Mahallesinde Şehit Fevzi Toki konutlarında ikamet eden depremzede vatandaşlarımıza ziyarette bulundu.

Vali Ersin Yazıcı ve Bakan Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek, ilimizle ilgili değerlendirme ve istişarelerde bulundu.

Akabinde Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Yeşilyurt İlçemiz Kırlangıç Köyünde bulunan Alevi Bektaşi Kültür Cemevi Başkanlığını ziyaret ederek, vatandaşlarımızla sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.

Ziyaretlerinin ardından Bakan Ersoy, Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 6 Şubat depremleri sonrası yaşanan zorlu süreci resmeden deprem konulu fotoğraf ve resim sergisini gezdikten sonra 6 Şubat depremlerini anma programına katıldı. Depremde işyerleri yıkılan esnaflarımıza yönelik Doğa Avm arkasında kurulan Ankara Çarşısını ziyaret eden Bakan Ersoy, çarşı esnafının sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Ersin Yazıcı, Bakan Ersoy’a ilimize yaptığı ziyaretten memnun olduklarını, kendilerini ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunduktan sonra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ilimizden ayrıldı.

Dünya - 3:51 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.