HABERLERİ
-
Battalgazi Belediyesi lokomotif şirketlerinden olan Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Tesisleri Anonim Şirketi (MORMAŞ), 9 bin metrekare kapalı alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Ev mobilyalarının yanı sıra bahçe mobilyaları alanında da başarısını kanıtlayan MORMAŞ, uygun fiyatlarıyla da takdir görüyor.
-
Battalgazi Belediyesi yapımını tamamladığı Eskimalatya meydanda bulunan adına kayıtlı, 30 adet iş yerini Açık Teklif Usulüne göre ihale ile satışa çıkarıyor.
-
Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye Millî Futbol Takımı, büyük bir başarıya imza atarak ikinci turda Avusturya’yı 2-1 mağlup etti ve Çeyrek Finale yükseldi. Bu önemli maç yüzlerce taraftarın katılımıyla Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası önünde dev ekranda izlendi.
-
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Kurban Bayramı namazını Eskimalatya Namazgah’ta kılarak, namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaştı.
-
Battalgazi Belediyesi, ilçenin birçok noktasında yol yapım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen yol yapım faaliyetlerinde sathi asfalt kaplama, sıcak asfalt serimi ve stabilize serimi çalışmaları gerçekleştiriliyor.
-
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Eskimalatya Meydanı çevresinde bulunan esnaflarla bir araya gelerek öneri ve talepleri dinledi.
-
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ile birlikte Çöşnük Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.
-
Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla açık alan resim şenliği düzenlendi. Çocukların çevreyle ilgili sorumluluk almasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinlikte minik öğrencilerin çevre bilinci konusunda hazırladığı resim ve gösteriler büyük beğeni kazandı.
-
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı ile birlikte Eskimalatya’da Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı ve Arslantepe Höyüğü’nde incelemelerde bulundu.
-
31 Mart Yerel Seçimleri’nde Yüzde 55.87 oy oranıyla Battalgazi Belediye Başkanı seçilen Bayram Taşkın’a, Pütürge Haber Ajansı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Sekman tarafından hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.