HABERLERİ
-
Vali Ersin Yazıcı, tarımsal üretimde sürekli olarak gelişen ilimizin Battalgazi İlçesi Ziraat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen buğday hasadı programına katıldı.
-
Vali Ersin Yazıcı tarımsal üretimde sürekli olarak gelişen ilimizin, Yazıhan ilçesi Başpınar Mahallesinde gerçekleştirilen arpa hasadı programına katıldı.
-
Zengin bir tarihe ve kültüre sahip Türk mutfağı, 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı Haftası ile tüm dünyaya tanıtılıyor. Bu özel hafta kapsamında yurt içinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
-
Vali Ersin Yazıcı; “Dünya Çiftçiler Günü” münasebetiyle, Yeşilyurt ilçesinde bulunan kayısı ve kiraz bahçelerini ziyaret ederek çalışmaları inceledi.
-
Vali Ersin Yazıcı başkanlığında, Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezinde, Battalgazi Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi.
-
Vali Ersin Yazıcı, Fransa’da Din Hizmetleri Ateşesi görevini tamamlayarak Malatya İl Müftülüğüne atanan Ramazan Dolu için düzenlenen devir teslim törenine katıldı.
-
Vali Ersin Yazıcı ve eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı, 2.Ordu Komutanlığı tarafından Şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına katıldı.
-
Vali Ersin Yazıcı; Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Malatya Tabip Odası tarafından düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı Kutlamaları” adlı programa katıldı.
-
Vali Ersin Yazıcı; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda millet ve devlet arasındaki
iletişimi güçlendirmeyi, devletimiz tarafından sunulan kamu hizmetlerini tanıtmak amacıyla gençlere
yönelik düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günlerine” katıldı.
-
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Başkanlığında ve kurul üyelerinin katılımlarıyla Olağanüstü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2024 yılı 1. toplantısı gerçekleştirildi.