26° Parçalı bulutlu

HABERLERİ

 • Başkan Sadıkoğlu: Kışla Caddesi esnafı ticaretine nerede devam edecek?

  Başkan Sadıkoğlu: Kışla Caddesi esnafı ticaretine ner..

  Kışla Caddesi esnafına gönderilen tebligata tepki gösteren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “15 gün içinde iş yerlerini tahliye etmesi istenilen esnafımız ticaretine nerede devam edecek? Kanalboyu ve Millet Bahçesine konulacak konteynerlerin Kışla Caddesi esnafına verileceği söylenir. Tebligatın üzerinden 5 gün geçti ancak bahsedilen yerlerde herhangi bir konteyner göremiyoruz. Esnafa ticaretine devam edeceği sağlıklı bir yer teslimi olmadan tahliye yapılması imkansız. Tebligat geri çekilerek, en az 2 ay daha müsaade edilmelidir” dedi.
 • Başkan Sadıkoğlu’ndan TOKİ’ye hayati çağrı

  Başkan Sadıkoğlu’ndan TOKİ’ye hayati çağrı

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOKİ’nin deprem konutlarının inşasında kullandığı malzeme ve hizmet alımını Malatya firmalarından yapmasını talep etti.
 • Başkan Sadıkoğlu: “Esnafımız 21 metrekareye terk edilmiş durumda”

  Başkan Sadıkoğlu: “Esnafımız 21 metrekareye terk edil..

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Mısır Çarşısı esnafı için Büyükşehir Belediye Binası arkasında kurulan konteyner çarşıyı ziyaret etti.
 • Başkan Sadıkoğlu: “Kişisel rantları uğruna Malatya’yı borç batağına sürüklediler”

  Başkan Sadıkoğlu: “Kişisel rantları uğruna Malatya’yı..

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Nisan ayı olağan meclis toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, son günlerde Malatya’nın ana gündemi haline gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borcu hakkında değerlendirme yaptı.
 • Başkan Sadıkoğlu: “İş yerlerinin inşa ve teslim süreci hızlanmalı”

  Başkan Sadıkoğlu: “İş yerlerinin inşa ve teslim sürec..

  Çarşı merkezinde devam eden iş yerlerinin inşa ve teslim sürecinin hızlanması gerektiğini belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Ticari alanların yapım ve teslim aşaması TOKİ deprem konutlarıyla paralel bir şekilde yürütülmeli. İş yerleri ne kadar hızlı tamamlanır ve teslim edilirse, şehir o kadar hızlı ayağa kalkacaktır” dedi.
 • Başkan Sadıkoğlu: “6 ay yetmez, en az 2 yıl daha uzatılmalı”

  Başkan Sadıkoğlu: “6 ay yetmez, en az 2 yıl daha uzat..

  Mücbir Sebep Hali süresinin son kez uzatılacağına dair gündemi değerlendiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Mücbir Sebep Hali süresi 6 ay sonra sona ererse birçok işletme faaliyetini sonlandırma durumuna gelebilir. Bu da yeniden işsizliğe ve göçe sebep olacaktır. Şehrimizin demografik yapısının bozulmaması ve sosyoekonomik olarak daha hızlı toparlanması için Mücbir Sebep Hali süresi en az 2 yıl daha uzatılmalıdır” dedi.
 • Başkan Sadıkoğlu: “Önümüzdeki dört yıl en önemli gündem depremin yaralarını sarmak olmalı”

  Başkan Sadıkoğlu: “Önümüzdeki dört yıl en önemli günd..

   Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi. Seçimsiz geçecek dört yılın önemine vurgu yapan Başkan Sadıkoğlu, “Önümüzdeki dört yıl hükümetimizin ve seçilen belediye başkanlarının en önemli gündemi deprem bölgesinin ayağa kaldırılması olmalı” dedi.
 • Başkan Sadıkoğlu, Malatya’nın sorunlarına hassasiyetle yaklaşılmasını talep etti

  Başkan Sadıkoğlu, Malatya’nın sorunlarına hassasiyetl..

   Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla düzenlenen İş Dünyası ve Kanaat Önderleri Buluşmasında söz alan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnafın, tüccarın ve sanayicinin sorunlarını dile getirerek, sorunların ivedi bir şekilde çözüme kavuşması için Malatya’ya hassasiyetle yaklaşılmasını talep etti.
 • Türk EximBank Malatya Ofisi Malatya TSO bünyesinde hizmet vermeye başladı

  Türk EximBank Malatya Ofisi Malatya TSO bünyesinde hi..

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun uzun zamandır yapmış olduğu girişimler olumlu sonuç verdi. Türk EximBank Malatya Ofisi Malatya TSO bünyesinde hizmet vermeye başladı.
 • Başkan Sadıkoğlu, “Depremzede esnafımızın geliri borçları kadar artmadı”

  Başkan Sadıkoğlu, “Depremzede esnafımızın geliri borç..

  Mücbir sebep hali süresince biriken borçların esnafı kaygılandırdığını dile getiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnafın gelirinin borçları kadar artmadığına vurgu yaparak biriken borçlar için azami oranda af talep etti.