HABERLERİ
-
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Yeşilyurt Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Tecde Reşadiye Camii’ndeki Kur’an Kursunda düzenlenen ‘Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Farkındalık Eğitim’ programına katıldı. Başkan Geçit, çevre bilincinin erken yaşlarda öğrenilmesi gereken en önemli davranışlardan bir tanesi olduğunu söyledi.
-
İkizce Mahallesinde gerçekleşen sathi kaplama çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, TOKİ Konutlarıyla birlikte hızlı bir değişime uğrayacak olan İkizce Mahallesinin ulaşım ağını konforlu ve güvenli hale getirmek için belediye ekiplerini seferber ettiklerini söyledi.
-
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, ‘Turgut Özal Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında yapılan konutlardan kaba inşaatı tamamlanan iki bloğu Eylül Ayı içerisinde hak sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını söyledi.
-
“40 Ton Arpayı Depremzede Çiftçilerimize Ücretsiz Dağıtacağız”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit ile Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Kutsal Baytak, Cumhuriyet Örnekköy’de faaliyetlerine devam eden Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Üretim ve AR-GE sahasında gerçekleştirilen arpa hasadı etkinliğine katıldı. Başkan Geçit, hasadı yapılan 40 ton arpayı depremzede çiftçilere ücretsiz dağıtacaklarını söyledi.
-
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Konak mahallesi Duzdaşı bölgesindeki rezerv alana Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacak deprem konutlarının projesinin tamamlandığını, ihale sürecinin ise devam ettiğini söyledi.
-
Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ile Tarımsal Hizmetler Müdürleri Ekipleri, Kurban Bayramı öncesi ilçede bulunan lokanta, tatlıcı, şekerci, kasap, pastane ve marketleri denetleyerek, genel temizlik ve fiyat listelerini kontrol etti.
-
“Yakınca Konforlu Yollarıyla Daha Cazip Hale Gelecek”
Yakınca Mahallesinde gerçekleşen yol açma, genişletme ve yenileme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, “İlçemizin en fazla nüfusun olduğu mahallelerden Yakınca, konforlu yol ağıyla birlikte daha cazip bir kimliğe kavuşacaktır” dedi.
-
Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından Samanköy Mahallesinde sürdürülen yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, gerçekleştirilecek ulaşım yatırımlarıyla Yeşilyurt’un tüm mahallelerini güzelleştirip, değerine değer katmaya devam ettiklerini belirtti.
-
Çocuk ve gençleri kültürel aktivitelere yönlendirmek ve becerilerini gün yüzüne çıkarmak için Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından başlatılan bağlama ve piyano kursu büyük ilgi görmeye devam ediyor. Birçok alanda eğitimlerin verildiği merkezin müzik kursuna katılan kursiyerler, kendilerine bu imkânı sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr. İlhan Geçit’e teşekkürlerini iletti.
-
Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, öğrenciler arasındaki münazara kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle düzenlenen Yeşilyurt 3.Geleneksel Liseler arası Münazara Yarışmasının finali büyük bir heyecana sahne oldu. Finalde yaptığı kapsamlı araştırmaları ve fikirlerini rakiplerinden daha iyi savunan Kolukısa Anadolu Lisesi birinciliği elde etti.