26° Parçalı az bulutlu

HABERLERİ

 • YEŞİLYURT KENT KONSEYİ’NDE Kİ PİYANO VE BAĞLAMA KURSUNDA TEMEL MÜZİK EĞİTİMLERİ VERİLİYOR

  YEŞİLYURT KENT KONSEYİ’NDE Kİ PİYANO VE BAĞLAMA KURSU..

  Çocuk ve gençleri kültürel aktivitelere yönlendirmek ve becerilerini gün yüzüne çıkarmak için Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından başlatılan bağlama ve piyano kursu büyük ilgi görmeye devam ediyor. Birçok alanda eğitimlerin verildiği merkezin müzik kursuna katılan kursiyerler, kendilerine bu imkânı sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr. İlhan Geçit’e teşekkürlerini iletti.
 • YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN DESTEKLERİYLE DÜZENLENEN 3.GELENEKSEL LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASI SONA ERDİ

  YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN DESTEKLERİYLE DÜZENLENEN 3.GE..

  Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, öğrenciler arasındaki münazara kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle düzenlenen Yeşilyurt 3.Geleneksel Liseler arası Münazara Yarışmasının finali büyük bir heyecana sahne oldu. Finalde yaptığı kapsamlı araştırmaları ve fikirlerini rakiplerinden daha iyi savunan Kolukısa Anadolu Lisesi birinciliği elde etti.
 • BAŞKAN GEÇİT ‘BAŞKANIM YANIMDA’ PROJESİYLE KAYNARCA MAHALLE SAKİNLERİYLE BULUŞTU

  BAŞKAN GEÇİT ‘BAŞKANIM YANIMDA’ PROJESİYLE KAYNARCA M..

  ‘Başkanım Yanımda’ Projesi kapsamında Kaynarca Mahallesinde düzenlenen istişare toplantısında mahalle sakinleriyle bir araya gelip, talepleri yerinde dinleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Yeşilyurt’un 81 mahallesinin gelişmişlik seviyesini aynı düzeye çekip, tüm vatandaşların yaşam kalitesini artıracaklarını söyledi.
 • BAŞKAN GEÇİT ‘MALATYA SANAYİ SİTESİ’ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

  BAŞKAN GEÇİT ‘MALATYA SANAYİ SİTESİ’ İSTİŞARE TOPLANT..

  ‘Malatya Sanayi Sitesi’ İstişare Toplantısında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, “Esnaflarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak, yaşadıkları mağduriyetlere kalıcı çözümler getirmek temel görevlerimiz arasındadır. Ahilik kültürünü özümsemiş esnaflarımızın, deprem zamanında gösterdiği büyük fedakârlık, takdire şayandır.” diye konuştu.
 • BAŞKAN GEÇİT, MAHALLE MUHTARLARIYLA İSTİŞARE TOPLANTILARINA BAŞLADI

  BAŞKAN GEÇİT, MAHALLE MUHTARLARIYLA İSTİŞARE TOPLANTI..

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Yeşilyurt Belediyesi Muhtarlık İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Mahalle Muhtarlarıyla İstişare Toplantıları’ kapsamında Yeni Belediye Binası Toplantı Salonunda 19 Mahallenin Muhtarı ve Kurum Temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Geçit, Yeşilyurt’ta sorunu çözülmeyen tek bir mahalle bırakmayacaklarını söyledi.
 • COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGELİ YEŞİLYURT DALBASTI KİRAZINDA SİNEKLERLE MÜCADELE İÇİN İLAÇ DAĞITIMI YAPILDI

  COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGELİ YEŞİLYURT DALBASTI KİRA..

  “Dalbastı Kirazın Marka Değerini Korumak İçin Her Türlü Önlemi Alıyoruz” Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Kutsal Baytak ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.İlhan Geçit, uluslararası üne sahip Coğrafi İşaret Tescil Belgeli Yeşilyurt Dalbastı Kirazında sineklerle etkin ve kararlı bir şekilde mücadele etmek amacıyla düzenlenen ilaç dağıtım programına katıldılar.
 • YEŞİLYURT BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI

  YEŞİLYURT BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit Başkanlığında toplanarak Mayıs Ayı Toplantısını gerçekleştiren Yeşilyurt Belediye Meclisi, yerinde dönüşüm için yapılacak başvurularda uyulması gereken kuralları belirleyerek karara bağladı.
 • BAŞKAN GEÇİT’İN ‘VATANDAŞLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ’ SÖZÜ, ‘BAŞKANIM YANIMDA’ PROJESİYLE GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

  BAŞKAN GEÇİT’İN ‘VATANDAŞLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ’ S..

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit’in 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinden önce ziyaret ettiği mahallelerde vatandaşlara sözünü verdiği ‘hemşehrilerimizle istişare içerisinde olacağız, ilçemizin hem bugününü hem de yarınlarını ilgilendiren tüm kararlarımızı ortaklaşa vereceğiz’ sözü, ‘Başkanım Yanımda’ Projesiyle gerçeğe dönüştü.
 • YEŞİLYURT MESLEKİ EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ, SANATSAL VE KÜLTÜREL KURSLARLA İLGİ ODAĞINA DÖNÜŞTÜ

  YEŞİLYURT MESLEKİ EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ, SANATSAL V..

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Kiltepe Mahallesinde faaliyetlerine devam eden Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezinde açılan 15 kursa 250’e yakın kursiyerin katıldığını, farklı alanlarda verilen eğitimlere gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
 • YEŞİLYURT KENT KONSEYİNDE DÜZENLENEN SEMİNERE BAYANLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

  YEŞİLYURT KENT KONSEYİNDE DÜZENLENEN SEMİNERE BAYANLA..

  Yeşilyurt Belediyesinin destekleriyle Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından düzenlenen ‘Kalbin Şifası Kuran-İslam’da Peygamberler’ seminerine bayanlar yoğun ilgi gösterdi.